Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rekordowy zysk Grupy Asseco w trzecim kwartale 2017 roku

RZESZÓW. Ponad 5,4 mld zł przychodów i rekordowy zysk w trzecim kwartale 2017 roku w wyniku transakcji sprzedaży części akcji Formula Systems zanotowała Grupa Asseco.

Wpływ na wyniki w 3 kwartałach 2017 roku miała wpływ transakcja sprzedaży części akcji Formula Systems i w konsekwencji brak konsolidacji wyników tej spółki w sierpniu i wrześniu br. Grupa po pierwszych trzech kwartałach 2017 roku wypracowała 5,4 mld zł przychodów, czyli o 5% mniej niż rok wcześniej.

Wynik netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wzrósł o 79% i wyniósł rekordowe 402 mln zł. Po dziewięciu miesiącach 2017 roku przychody ze sprzedaży oprogramowania i usług własnych osiągnęły poziom 4,3 mld zł, a zysk operacyjny wyniósł 426 mln zł.

Kluczowy wpływ na wyniki finansowe Grupy Asseco w okresie pierwszych 9 miesięcy 2017 roku miała sprzedaż części akcji Formula Systems. Wpływ tej transakcji z jednej strony przyniósł dodatkowy zysk, który odzwierciedla bardzo dobry wynik na poziomie zysku netto dla akcjonariuszy, w sumie wynoszący 402 mln zł. To oznacza wzrost w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku aż o 79%. Z drugiej strony, ze względu na brak konsolidacji Formula Systems w sierpniu i wrześniu br. wyniki na poziomie przychodów i zysku operacyjnego są odpowiednio niższe ? powiedział Rafał Kozłowski, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.