Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Baseny nad Zalewem w Krempnej już otwarte!

Fot. Materiały nadesłane

Wakacje to doskonała okazja na rozpoczęcie wycieczek pieszych i poznanie nowych okolic. Jednym z piękniejszych miejsc położonych w Beskidzie Niskim jest gmina Krempna. Znajdująca się w samym sercu magurskiego parku narodowego miejscowość zachwyca turystów nie tylko mnogą ilością tras pieszych i rowerowych, ale również dodatkową atrakcją, z której ucieszą się przede wszystkim dzieci. Co to takiego?

Baseny w Krempnej już działają i są za DARMO!

Baseny w Krempnej działają już od początku wakacji w codziennie oprócz poniedziałków w godzinach 11.00 – 19.00. Zarówno mieszkańcy Krempnej jak i przyjezdni turyści mają w tym sezonie możliwość skorzystania za DARMO z dwóch niezależnych pływalni znajdujących się w przy samym Zalewie. Kompleks zlokalizowany jest w okolicy obiektów noclegowych, co daje możliwość spędzenia komfortowych wakacji w sercu Beskidu Niskiego. Piękny, nowoczesny kompleks został uruchomiony tego roku i wzbudza wielkie zainteresowanie, . Chodź pierwsze informacje o budowie basenów pojawiły się już w połowie 2021 roku, to na ich budowę trzeba było długo czekać. Zagospodarowaniem terenu w wsi Krempna bezpośrednio zajął się Urząd Marszałkowski Województwa podkarpackiego.

Fot. Materiały nadesłane

Baseny, co oferują?

Baseny znajdują się na specjalnie stworzonym nasypie i są znacznie oddalone od Zalewu, na którego całej długości jest bezwzględny zakaz kąpieli. Baseny zaś oferują dwie niezależne pływalnie, z których jedna przystosowana jest głębokością dla najmłodszych. Dookoła pływalni znajduje się miejsce, na którym spokojnie można rozłożyć leżak, czy koc plażowy. Kąpielisko jest zupełnie bezpłatne, a nad jego bezpieczeństwem przez cały dzień czuwają ratownicy. Na terenie obiektu znajduje się plac zabaw dla dzieci oraz mała strefa gastronomiczna serwująca wyłącznie jedzenie tupu fast food, a także strefa sanitarna wyposażona w toalety i prysznice. W planach zagospodarowania terenu jest również ścianka wspinaczkowa dla dzieci.

Krempna – co zobaczyć w Krempnej i okolicach?

Miejscowość Krempna to nie tylko piękna okolica, ale również centrum turystyki. Dla odwiedzających w okolicy miejscowości znaleźć można nie tylko dużą ilość górskich ścieżek, ale również ciekawe miejsca do odwiedzenia. W samym centrum beskidu niskiego znajduje się Muzeum Parku Narodowego, w którym dla odwiedzających czeka multumedialna przechadzka po dobrach przyrody tego miejsca. To doskonała zabawa i nauka dla całej rodziny. W niedalekiej okolicy wpaść można również na opuszczone już, pozostałości po wioskach łemkowskich, a także dużą ilość bogato zdobionych cerkwi.

Fot. Materiały nadesłane

Noclegi i gastronomia

W miejscowości Krempna znaleźć można wiele miejsc noclegowych. Z powodzeniem podczas wakacji sprawdzą się hotelowe pokoje dwuosobowe i trzyosobowe z łazienkami, a także komfortowe domki letniskowe. Ośrodek Magurska Ostoja to miejsce, które sprosta wszelkim oczekiwaniom. Ośrodek znajduje się w doskonałej lokalizacji zarówno do pieszych wycieczek jak i w odległości od nowo otwartych basenów. Na terenie obiektu znajduje się restauracja, która serwuje domowe potrawy oraz daje możliwość spróbowania tradycyjnych potraw łemkowskich. Na życzenie gości serwowane są również śniadania. Magurska Ostoja to miejsce znajdujące się cichej i spokojnej okolicy, idealne dla osób chcących oderwać się od hałasu wielkiego miasta.

Materiał partnera