Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podkarpacie. Mężczyzna zlekceważył zasady kwarantanny domowej!

PODKARPACIE. Wysoka grzywna może grozić mieszkańcowi  powiatu kolbuszowskiego, który zlekceważył zasady kwarantanny domowej. Mężczyzny nie było w domu podczas wczorajszej kontroli policjantów. Po około godzinie zadzwonił do funkcjonariuszy z informacją, że już wrócił. W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające.

Kolbuszowscy policjanci codziennie realizują zadania związane ze sprawdzaniem osób przebywających w kwarantannach domowych. Jak dotychczas mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego wykazywali się odpowiedzialnością i stosowali się do obowiązujących zaleceń.

Niestety wczorajsza kontrola funkcjonariuszy u mieszkańca powiatu kolbuszowskiego,  pokazała, że nie wszyscy przestrzegają obowiązujących zaleceń. Kiedy policjanci po południu podjechali pod dom mężczyzny i skontaktowali się z nim telefonicznie, oświadczył, że zaraz wyjdzie i rozłączył się. Niestety się nie pojawił, ani też nie odpowiadał na telefony policjantów. Funkcjonariusze zgłosili fakt dyżurnemu i realizowali dalsze czynności. Godzinę później mężczyzna zadzwonił  do funkcjonariuszy i poinformował, że jest już w domu, a wcześniej był u sąsiada.

Czytaj także: Koronawirus na Podkarpaciu. Nieodpowiedzialne zachowanie właścicieli lokalu gastronomicznego!

Funkcjonariusze o zdarzeniu powiadomili służby sanitarne. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Policjanci przypominają, że za niestosowanie się do zasad kwarantanny grozi grzywna. Należy również pamiętać, że brak odpowiedzialności w przestrzeganiu kwarantanny może przede wszystkim skutkować rozprzestrzenianiem się epidemii.

źródło: policja.pl