Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Koronawirus na Podkarpaciu. Nieodpowiedzialne zachowanie właścicieli lokalu gastronomicznego!

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

PODKARPACIE. Do 5 tysięcy złotych kary grozi właścicielom pubów i restauracji, którzy pomimo zakazów umożliwiają klientom konsumpcję w swoich lokalach. Policja przypomina, że w związku z istniejącym zagrożeniem, restauracje i placówki gastronomiczne mogą świadczyć usługi jedynie na tzw. wynos. W miniony weekend kolbuszowscy policjanci dwukrotnie interweniowali w jednym z lokali na terenie gminy Cmolas, którego właściciel nie stosował się do obowiązujących przepisów.

Kolbuszowscy policjanci przypominają, że w związku z epidemią lokale gastronomiczne, w tym bary, puby i restauracje mogą świadczyć usługi sprzedaży posiłków jedynie na wynos. Za złamanie tego zakazu grozi kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł. Większość restauratorów na terenie powiatu kolbuszowskiego stosuje się do tych zaleceń i oferuje sprzedaż posiłków z dowozem lub odbiorem osobistym.

Jak się okazuje, niestety nie wszyscy stosują się do tego zakazu. W miniony weekend kolbuszowscy policjanci dwukrotnie interweniowali w jednym z lokali na terenie gminy Cmolas, którego właściciele nie stosowali się do obowiązujących zaleceń. Zarówno w sobotę wieczorem, jak również w niedzielę, lokal był otwarty dla klientów. Funkcjonariusze wylegitymowali właścicielkę i przebywających tam klientów. W związku z interwencjami i wykroczeniem w kolbuszowskiej jednostce zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w celu skierowania wniosków o ukaranie właścicieli za niestosowanie się do przepisów Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

źródło: policja.pl
.