Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zatrzymano 15-latka na granicy! Samotnie chciał się wybrać na Ukrainę

Fot. bieszczadzki.strazgraniczna.pl

Na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze SG ujawnili 15-latka (mieszkańca woj. mazowieckiego), który samotnie chciał wybrać się na Ukrainę. W rzeczywistości uciekł z domu, a dzięki czujności strażników granicznych już po kilku godzinach został przekazany rodzicom.

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek (tj. 28 czerwca)  w godzinach wieczornych, podczas kontroli podróżnych pieszo przekraczających granicę z Polski na Ukrainę przez przejście graniczne w Medyce.

Strażnik graniczny zwrócił uwagę na 15-letniego obywatela Polski, który do kontroli zgłosił się sam – bez opieki rodziców. Małoletni miał przy sobie paszport, który uprawnia do przekroczenia granicy, jednak zawsze w takich sytuacjach Straż Graniczna dba przede wszystkim o dobro dziecka. Każdorazowo dokonuje bardzo szczegółowych sprawdzeń w celu wykluczenia zagrożenia dla zdrowia i życia małoletniego.

W trakcie rozmowy chłopiec wyjaśniał, że wybiera się do Lwowa na Ukrainę z zamiarem spotkania znajomych poznanych przez Internet. Ostatecznie przyznał, że uciekł z domu. W tym samym czasie funkcjonariusze SG zatelefonowali do rodziców chłopca, którzy jak się okazało przebywali już na komisariacie Policji w Warszawie i zgłaszali zaginięcie swojego dziecka. Jeszcze tej samej nocy rodzice małoletniego zgłosili się na przejście graniczne w Medyce i odebrali syna.

Podobną sytuację zanotowano ostatnio 3 miesiące temu, również na przejściu granicznym w Medyce. Wtedy, dzięki czujności Straży Granicznej bardzo szybko z powrotem pod opiekę matki powróciła 14-letnia obywatelka Polski. Tego typu zdarzenia na granicy występują stosunkowo rzadko, jednak reakcja funkcjonariuszy SG jest zawsze równie zdecydowana i konsekwentna jak w opisywanym przypadku.

źródło: strazgraniczna.pl