Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Wypadek pod Nowym Sączem. Rzeszowscy Pijarzy: nasz współbrat przeszedł 10-godzinną operację!

Fot. policja.pl

2.09.2019 roku około godziny 10:20, na drodze powiatowej w Świniarsku doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na pas ruchu, którym jechał  autobus kursowy marki Mercedes jadący w kierunku Podrzecza zjechała jadąca z przeciwka ciężarówka marki Scania. Doszło do czołowego zderzenia tych pojazdów, w  wyniku czego 29 osób zostało poszkodowanych (w tym 15 nastolatków).  W tył autobusu wjechała samochód marki Seat, którym podróżowały 2 osoby ( nie odniosły obrażeń).

Poszkodowani trafili do 5 małopolskich szpitali m.in. w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie. Niestety jedna osoba zmarła – to 85-letni mężczyzna. 8 osób jest nadal w stanie ciężkim.

W akcji ratunkowej uczestniczyło pogotowie  (3 śmigłowce LPR, 10 karetek), państwowa i ochotnicza  straż pożarna (14 zastępów, 53 ratowników).  W działaniach uczestniczyli także policjanci (ponad 50-ciu),  którzy oprócz czynności na miejscu zdarzenia zorganizowali objazdy oraz przeprowadzili  wraz z prokuratorem i biegłym sądowym oględziny pojazdów i miejsca wypadku.

Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Został zatrzymany do dyspozycji prokuratury. Kierujący autobusem w stanie ciężkim przebywa w szpitalu, gdzie pobrano mu krew do badania stanu trzeźwości. Śledztwo, które wyjaśni przyczyny i okoliczności tej katastrofy prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu.

Drodzy Parafianie, w autokarze, który uległ dzisiaj wypadkowi pod Nowym Sączem, jechał nasz współbrat kl. Tomasz…

Opublikowany przez Parafia pw. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie – Ojcowie Pijarzy Poniedziałek, 2 września 2019

Drodzy Parafianie, w autokarze, który uległ dzisiaj wypadkowi pod Nowym Sączem, jechał nasz współbrat kl. Tomasz Świtała. Został przetransportowany helikopterem do Krakowa i poddany operacji. Prosimy Was o modlitwę w intencji Tomka i wszystkich poszkodowanych – poinformowali wczoraj na Facebooku Ojcowie Pijarzy z Rzeszowa.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę. Kl. Tomek przeszedł skomplikowaną 10 godzinną operację. Trwamy w modlitwie i czekamy na diagnozę – brzmi wpis sprzed kilku godzin na Facebooku Ojców Pijarów.

źródło: policja.pl, misyjne.pl, facebook.com