Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Wypadek na DK19. 21-latek nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał prosto pod tira

Fot. policja.pl

O dużym szczęściu może mówić 21-letni kierowca peugeota, który skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał prosto pod tira. Na szczęście skończyło się tylko na rozbiciu osobowego peugeota i uszkodzeniu samochodu ciężarowego. Nikt nie odniósł obrażeń.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w Babicy, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 19 z drogą wojewódzką nr 988. Tuż po godz. 9, dyżurny strzyżowskiej policji został powiadomiony o zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, okazało się, że kierowca peugeota 307, jadący drogą krajową nr 19, skręcając w lewo, w drogę wojewódzką nr 988, nie ustąpił pierwszeństwa ciągnikowi siodłowemu z naczepą.

Na skutek kolizji żadne z aut nie nadawało się do dalszej jazdy. W peugeocie rozbity został przód, łącznie z silnikiem. Z kolei w ciężarowym volvo zniszczone zostały przedni zderzak i reflektor. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń – mieszkaniec powiatu strzyżowskiego kierujący peugeotem i pasażer wyszli ze zdarzenia bez szwanku.

Sprawca kolizji, kierowca samochodu osobowego, został ukarany mandatem. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

źródło: policja.pl