Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Wybieramy projekty domów parterowych. Na co zwrócić uwagę decydując się na bungalow?

Wybierając projekt domu, w którym będziemy mieszkać przez następne lata należy przemyśleć wszystkie opcje dostępne na rynku. Gdy nasza decyzja pada na projekt domu parterowego, warto wiedzieć, jakie rozwiązania sprawdzają się najlepiej?

Dom przy Rubinowej 7 – wizualizacja

Projekty domów parterowych – podstawowe pytania.

Podstawą trafnego wyboru projektu domu jest odpowiedź na szereg pytań dotyczących naszych preferencji. Czego spodziewamy się po naszym domu, jak dużego projektu szukamy, czy ma to być dom z garażem, czy bez, podpiwniczony, czy nie? Jeśli wybieramy projekty domów parterowych, to świadomie rezygnujemy z dodatkowej kondygnacji, która daje możliwość wyraźnego podziału na część dzienną na parterze i nocną na poddaszu. Na parterze życie toczy się bardziej wspólnotowo. Żyjemy razem, na jednej przestrzeni, nie ma możliwości odizolowania się na poddaszu. Projekty domów parterowych to z drugiej strony bezproblemowa komunikacja i łatwa dostępność wszystkich pomieszczeń. Gdy o budowie domu myśli młode małżeństwo, nie musi martwić się, że dzieci spadną ze schodów, próbując je sforsować. Gdy inwestycję realizują seniorzy znika problem wysokich stopni i trudnych do pokonania schodów prowadzących do sypialni na pietrze. Projekty domów parterowych są pełne możliwości, które w odpowiednim czasie będziemy mogli wykorzystać.

Idealnie dopasowany projekt domu – analiza potrzeb

Projekt domu parterowego powinien być zoptymalizowany pod kątem naszych potrzeb. Dokonując wyboru musimy opierać się nie tylko na naszym guście, lecz również na odpowiednim dopasowaniu do wielkości naszej rodziny.

Dla czteroosobowej rodziny w zupełności wystarczy niewielki dom o powierzchni 70-100 m². Będzie w nim miejsce na 2-3 pokoje, otwartą przestrzeń dzienną i zaplecze sanitarne i gospodarcze. To oczywiście jedynie symulacja podstawowych potrzeb. Jeśli mamy jakieś pasje wymagające dodatkowego miejsca, chcemy prowadzić w domu działalność gospodarczą, lub mamy w perspektywie opiekę nad seniorami, wymiary domu z naturalnych przyczyn powinny być większe.

Rodzina 5-6 osobowa powinna pomyśleć o domu, którego powierzchnia użytkowa przekracza 120 m². Takie projekty domów oferują większą ilość sypialni, dodatkową łazienkę, przestronny salon i wygodą do pracy kuchnię. Projekty domów parterowych mają w sobie ukryty potencjał. Można je w razie potrzeby rozbudować – podnieść piętro w celu adaptacji poddasza. Taki zabieg wydatnie powiększa metraż budynku i daje większe możliwości rosnącej rodzinie.

Dom przy Rubinowej 7 – wizualizacja

Doskonała kompozycja – projekt domu skrojony na miarę.

Dokonując wyboru projektu domu warto pomyśleć o tym, jak wkomponuje się on w naszą działkę. Zbyt duże domy zabierają nam to, co równie istotne w komfortowym życiu – przestrzeń działki. Odpowiednie proporcję między budynkiem, a terenem zielonym powinny zostać zachowane. O równowagę w tym zakresie powinny zadbać warunki zabudowy wydane dla danej działki, lecz sami również powinniśmy zwrócić uwagę na to, ile miejsca na naszej działce zostanie, po wybudowaniu domu. Kształt działki w znacznym stopniu określa wygląd naszego przyszłego domu. Jeśli działka jest wąska najlepiej sprawdzą się projekty domów parterowych z kalenicą prostopadłą do drogi. Najczęściej bez garażu, lub z garażem z przodu, lub z tyłu domu. Gdy dysponujemy szeroką działką domy z dachem o kalenicy równoległej najlepiej zagospodarują dostępną przestrzeń.

Tani w budowie, oszczędny w użytkowaniu – ekonomiczny projekt domu.

Nasze poszukiwania projektu idealnego powinny uwzględniać nie tylko estetyczne i funkcjonalne rozwiązania, ale również ekonomiczną stronę całego przedsięwzięcia. Powiedzmy szczerze; nic nie wyjdzie z marzeń o pięknym i wygodnym domu, jeśli nie będzie nas na niego stać! Dlatego myśląc o finansowym powodzeniu naszej inwestycji warto zwrócić uwagę na projekty domów tanich w budowie. Parterowe konstrukcje są z założenia bardziej ekonomiczne, a przede wszystkim prostsze i szybsze w budowie od domów z poddaszem użytkowym. Projekty domów tanich w budowie, w swoim najbardziej ekonomicznej wersji, to te z prostym dachem dwuspadowym, zwartą bryłą, opartą na planie kwadratu lub prostokątna oraz prostą konstrukcją, ograniczającą ilość ścian nośnych i kominów. Niewielkie domy parterowe z dachem dwuspadowym, bez garażu i podpiwniczenia, to wybór idealny, gdy chcemy szybko i sprawnie zamieszkać we własnym domu.

W poszukiwaniu najlepszego projektu domu przejdziemy zapewne długą drogę. Ważne, by na jej końcu pojawił się pomysł, który nie tylko zadowoli wszystkich mieszkańców, lecz również da gwarancję powodzenia inwestycji. Gotowe projekty domów parterowych, tanich w budowie, dostępne na https://www.galeriadomow.pl/ pozwolą bez kłopotu zrealizować marzenia o nowoczesnym, eleganckim i bezpiecznym domu, na który nie wydamy fortuny.

artykuł sponsorowany