Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

„Współczesny bajkopisarz pisze dla całych rodzin”

Zdjęcie ilustracyjne

Kasdepke: Współczesny bajkopisarz pisze dla całych rodzin

„Pisarz piszący dla dzieci zazwyczaj jest jednak zobowiązany do tego, żeby swoim czytelnikom sprawiać przyjemność cyklicznie, czyli jeżeli jakiś bohater się spodoba np. Kuba i Buba, czy Detektyw Pozytywka, to dzieciaki żądają ciągu dalszego i prawdę mówiąc ich żądania popierają wydawcy, a czasami także rodzice, bo współczesny bajkopisarz pisze dla całych rodzin” – przyznał w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Grzegorz Kasdepke.

„Ja ‘Krzyżaków’ bardzo chętnie czytałem. Za to rzeczywiście jestem z tego pokolenia, które musiało czytać takie okropieństwa jak „Janko Muzykant” czy „Nasza szkapa”. Właściwie to cud, że ludzie po 40. roku życia w Polsce czytają książki, jeżeli przeszli przez traumę lektur szkolnych” – zaznaczył autor książek dla dzieci.

„Zawsze mnie zaskakuje, jak dzieci w ostatniej dekadzie chcą wiedzieć wszystko o sprawach materialnych. O tym czy pisarz dużo zarabia – to jest właściwie podstawowe pytanie (…). Ale też pytają w jaki sposób dzielone są pieniądze, które wydajemy na książkę: ile dostaje pisarz, drukarz wydawca. Dla dzieci to jest bardzo interesujące. One chcą wiedzieć, czy to się opłaca. Moja pyzata twarz im nie wystarcza” – mówił gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM o pytaniach, które dostaje od młodych czytelników w trakcie spotkań autorskich.

Rozmowa do zobaczenia na RMF24.pl.