Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

WSPiA chętnie wybierana przez kandydatów na studia. „Ponad 20 procent więcej kandydatów”

Fot. WSPiA

Ponad 20 procent więcej kandydatów na studia w roku akademickim 2019/2020 przyjęła WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Wzrosło także zainteresowanie studiami niestacjonarnymi, które w tym roku wybrało o 25 procent więcej osób. Najpopularniejszym kierunkiem studiów okazał się nowy kierunek studiowania „administracja // zarządzanie”, na którym będzie studiować o prawie 45 procent więcej studentów. Tak najkrócej można podsumować tegoroczną rekrutację kandydatów na studia w WSPiA.

Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej zakończyła się w sobotę 28 września 2019 r. Prowadzona była w dwóch turach. Podsumowanie pokazuje, że studia I stopnia w naszej Uczelni wybrało prawie 20 procent więcej kandydatów niż przed rokiem. Co bardzo ważne studia niestacjonarne, które w uczelniach publicznych i niepublicznych są odpłatne, wybrało 25 procent więcej osób. Pokazuje to, że jest to świadomy wybór konkretnych, dobrze prowadzonych kierunków studiów i chęć nauki w Nowoczesnej Uczelni. W przypadku studiów stacjonarnych WSPiA może pochwalić się prawie 10-procentowym wzrostem zainteresowania. Rekrutacja na studia II stopnia, pomimo rosnącej konkurencji i mniejszej liczby absolwentów studiów licencjackich utrzymała się na ubiegłorocznym poziomie.

Najpopularniejszym kierunkiem studiów w WSPiA w tegorocznej rekrutacji okazał się nowy kierunek studiowania „administracja / zarządzanie”, który wybrało o 45 procent więcej osób niż w ubiegłym roku. Na niestacjonarne studia prawnicze w Uczelni zgłosiło się o blisko 30 procent więcej chętnych. W przypadku studiów I stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” i studiów II stopnia na kierunku „administracja” WSPiA odnotowała 5-procentowy wzrost ilości kandydatów.

Nowoczesna Uczelnia

Dobre wyniki tegorocznej rekrutacji to efekt ciężkiej pracy i zmian wprowadzanych w WSPiA. – Od kilku lat pomimo niżu demograficznego możemy chwalić się wzrostem zainteresowania naszymi kierunkami studiów. Pokazuje to, że nasza praca nad unowocześnianiem i upraktycznianiem kierunków studiów przynosi zamierzone efekty. Chcemy być Nowoczesną Uczelnią. Wprowadzamy wiele nowatorskich rozwiązań edukacyjnych, poprawiających jakość i poziom studiowania. To wszystko zauważają kandydaci na studia, a to przekłada się na wyniki rekrutacji – mówi prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Patrząc na terminy składania podań o przyjęcie na studia, można też zauważyć, że dla większości osób WSPiA jest uczelnią tzw. pierwszego wyboru. Ponad 60 procent kandydatów na studia I stopnia złożyło podanie o przyjęcie w I turze rekrutacji. Według prof. Jerzego Posłusznego składa się na to wiele czynników. – Kandydaci widzą, że stawiamy na kształcenie praktyczne, na nowoczesne sposoby kształcenia. Nasi wykładowcy uczą przy wykorzystaniu m.in. tablic interaktywnych, symulowanych rozpraw i oględzin, rozwiązywania kazusów, problemów, gier, wirtualnych symulatorów oraz zajęć z praktykami – wylicza prof. Jerzy Posłuszny.

Rektor WSPiA dodaje, że Uczelnia cały czas wprowadza i rozwija nowatorskie w skali kraju rozwiązania edukacyjne. – Kandydaci na studia bardzo mocno interesują się wprowadzonym w naszej Uczelni EDUKATOREM; systemem SBS, czyli „step by step – krok po kroku”, MIX-em EDUKACYJNYM oraz nowym systemem punktowym. Dodatkowo wprowadziliśmy podział przedmiotów na różne kategorie, różnicując formę ich zaliczenia. Wszystkie nasze propozycje przekładają się teraz na zainteresowanie nasza Uczelnia i kierunkami studiów, które oferujemy – tłumaczy prof. Jerzy Posłuszny.

(ip)