Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Władysław Kosiniak-Kamysz: Obniżmy VAT z 23 do 8 procent. UE na to pozwala

Fot. facebook.com Władysław Kosiniak – Kamysz

​”Dzisiaj jest z naszej strony jasna propozycja, szczególnie dotycząca energii elektrycznej: obniżmy VAT z 23 do 8 proc. – Unia Europejska na to pozwala.

Wprowadźmy zerowy VAT na zdrową żywność – to jest też coś, co my jako PSL wywalczyliśmy w Unii Europejskiej. Można już taki zerowy VAT na zdrową żywność wprowadzać w krajach członkowskich” –  tak o swoich pomysłach na rozwiązanie problemu rosnących w Polsce cen mówił Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM Władysław Kosiniak-Kamysz.

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego dopytywany, czy po wprowadzeniu w życie jego propozycji ceny szybko by spadły, odpowiedział: „Energia elektryczna to jest -15 proc., czyli niwelujemy tę wysoką podwyżkę, która może być”. Na uwagę, że ceny gazu i ropy niezależnie od polskich władz będą rosły, stwierdził: „Ale cena paliwa już od nas zależy, bo większą część ceny paliwa zajmują dziś podatki, szczególnie akcyza.

Kiedyś pan prezes Kaczyński proponował: „Obniżmy podatki, obniżmy akcyzę” – to było 11 lat temu. Tydzień temu u pana w studiu powiedział, że budżet ministra finansów jest dla niego najważniejszy. A dla mnie najważniejszy jest budżet polskich rodzin i uważam, że akcyza powinna być obniżona na ropę, na benzynę, bo to jest rzecz, której Polacy używają codziennie jeżdżąc do pracy, robiąc zakupy”.

Rozmowa na RMF24.pl