Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Telefony komórkowe_kreacje_świąteczne - zobacz na Ceneo

Wicepremier o pomocy dla przedsiębiorców: Nie będziemy w stanie zrekompensować wszystkich strat

Sasin o pomocy dla przedsiębiorców: Nie będziemy w stanie zrekompensować wszystkich strat.

“Najprawdopodobniej jutro będzie prezentowany projekt nowej specustawy, która będzie zawierać pakiet wsparcia dla przedsiębiorców, firm, ale też osób samozatrudnionych” – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych. “To nie jest tak, że my będziemy w stanie zrekompensować wszystkim wszystkie straty. Chodzi o to, żeby jak najwięcej firm uratować. Tych, które dzisiaj przeżywają wielkie problemy”- stwierdził gość Roberta Mazurka.

Sasin: Nie ma powodu, żeby mówić o przesunięciu terminu wyborów

„W tej chwili nie ma przesłanek prawnych, żeby mówić o przesunięciu wyborów. Nie możemy wprowadzać na wyrost pewnych rozwiązań, bo to nie tylko chodzi o wybory, ale też o ograniczenie praw obywatelskich. To będzie korelowało z sytuacją. Jeśli sytuacja będzie się pogarszać, to wtedy będziemy mogli rozmawiać o innych rozwiązaniach” – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych. Na dzisiaj nie ma powodów do tego, żeby mówić o wprowadzeniu innych stanów nadzwyczajnych, innych niż te, które mamy, a tym samym nie ma powodu, żeby mówić o przesunięciu terminu wyborów” – stwierdził gość Porannej rozmowy.

Sasin o ostrej krytyce byłej posłanki PiS ws. walki z koronawirusem: Nie ma pełnego oglądu sytuacji. Bardziej ufam wojewodzie

„Poprosiłem zarządy Spółek Skarbu Państwa, żeby sprawdziły i zadeklarowały możliwość wsparcia w wyposażeniu w sprzęt medyczny szpitali – tych najbardziej potrzebujących – z środków fundacji. Muszę powiedzieć, że ten odzew jest bardzo dobry. Fundacje minimum zadeklarowały minimum 30 milionów złotych” – stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM Jacek Sasin. Wicepremier i minister aktywów państwowych podkreślał, że te fundacje „deklarują, że ta suma (…) może być nawet dwukrotnie większa, jeśli będzie taka potrzeba”.

Robert Mazurek pytał swojego gościa również o to, czy w obliczu problemów finansowych PLL LOT przejmą niemieckie linie lotnicze Condor zgodnie z planem. „Mamy do czynienia z transakcją biznesową. Obowiązuje umowa inwestorska między LOT a Condorem mówiąca o tym, że ta transakcja jest w toku. W związku z tym nie mogę uprzedzać dzisiaj pewnych decyzji organów korporacyjnych LOT, który będzie decydować. (…) Zawsze można się wycofać z transakcji ponosząc również określone konsekwencje zerwania umowy, to jest oczywiste” – mówił Sasin.

Polityk był też pytany o słowa kierownik w szpitalu w Łomży Bernadety Krynickiej. Była posłanka PiS oceniła, że w sprawie walki z koronawirusem w jej szpitalu „jesteśmy tak nieprzygotowani, że to głowa mała”. „Pani Krynicka jest kierownikiem ds. kontraktu i myślę, że nie ma pewnie pełnego oglądu sytuacji, stąd może tego typu wypowiedź. Bardziej ufam jednak wojewodzie i służbom wojewody podlaskiego” – ocenił Sasin.

Więcej na RMF24.PL