Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

W Rzeszowie powstanie cmentarz dla zwierząt?

Fot. facebook.com Mateusz Maciejczyk Radny Miasta Rzeszowa

W Rzeszowie brakuje cmentarza dla zwierząt. Najbliżej miasta znajduje się grzebowisko w Rakszawie.

Cmentarz dla zwierząt znajduje się w miejscowości Rakszawa, 30 km od Rzeszowa. Położony jest na malowniczej polanie w środku lasu, do którego można dojechać droga gminną. Jest ogrodzony aby zabezpieczyć miejsce przed dostępem osób postronnych. Przy Cmentarzu jest parking. Cmentarz podzielony jest na dwa sektory. Właściciel ma możliwość wyboru miejsca pochówku ( poszczególne miejsca są uwidocznione w zakładce „cmentarz wirtualny”. Na Cmentarzu można pochować zwierzęta domowe takie jak: psy duże i małe, koty, króliki, świnki morskie, chomiki, ptaszki oraz inne, które dla właścicieli były prawdziwymi przyjaciółmi, pupilami – czytamy na stronie internetowej cmentarza dla zwierząt Rakszawa – Węgliska.

Mnóstwo podpisów

Cmentarz dla zwierząt to pomysł pani Anny, która sama ma zwierzaki w domu i chciałaby je kiedyś godnie pochować. W Rzeszowie nie ma gdzie, więc właściciele psów, kotów i innych zwierząt muszą sobie jakoś radzić sami. Pani Anna parę miesięcy temu zdobiła petycje, zebrała 2700 podpisów i temat ucichł. Dlatego postanowiłem zwrócić się do Prezydenta z pytaniem czy miasto w ogóle planuje tego typu inwestycję w naszej gminie – czytamy we wpisie rzeszowskiego radnego.

Mam nadzieję, że w konsultowanym właśnie studium, planiści z biura Rozwoju miasta zaproponują jakąś lokalizacje na cmentarz dla zwierząt – pisze radny Rzeszowa Mateusz Maciejczyk.