Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Trybunał Stanu dla polityków PiS? Wyniki sondażu

Trybunał Stanu dla polityków PiS? Wyniki sondażu

Jednym z najważniejszych punktów programu opozycji jest rozliczenie polityków ustępującego rządu. Przedstawiciele KO, Trzeciej Drogi i Lewicy podkreślają, że nie chodzi o zemstę, ale o rzetelną krytykę błędów popełnionych przez PiS.

Jak na kwestię rozliczeń i postawienia niektórych polityków dotychczasowej władzy przed sądem lub Trybunałem Stanu zapatrują się Polacy? Wyniki sondażu przeprowadzonego dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” pokazują wyraźne podziały między zwolennikami obozu konserwatywnego i opozycji.

Ankietowanym zadano pytanie: „Czy opozycja powinna dążyć do postawienia przed sądem lub Trybunałem Stanu polityków PiS?”

Łączne wyniki badania pokazują, że Polacy są wyraźnie podzieleni w tej kwestii. Za rozliczeniem i osądzeniem polityków Prawa i Sprawiedliwości opowiada się blisko połowa respondentów (49,8 proc.). 12 proc. ankietowanych nie ma wykrystalizowanej opinii na ten temat. Pozostali uważają, że postawienie obecnie rządzących przed sądem jest złym pomysłem (38,2 proc.).

Wyciąganie wniosków dla całej populacji na podstawie tych wyników będzie jednak błędem. Badanie ujawnia natomiast wyraźny podział wśród polskich wyborców.

źródło: Rmf24.pl