Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

?Szlachetna paczka?. Co przekazali podkarpaccy policjanci?

Fot. policja.pl

RZESZÓW. Już po raz kolejny podkarpaccy policjanci przyłączyli się do akcji ?Szlachetna Paczka?. W tym roku policjanci i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie z Oddziałem Prewencji Policji w Rzeszowie i SPAP przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na sfinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego dla pana Kazimierza, który choruje na stwardnienie rozsiane.

Funkcjonariusze przekazali podarunki wolontariuszom, za których pośrednictwem trafią do pana Kazimierza i jego żony, pani Heleny. Małżeństwo na co dzień mieszka samo w domu, bez części sprzętu codziennego użytku i mebli. Żyją dzięki wspólnej rencie. Z czasem stan zdrowia pana Kazimierza i pani Heleny chorej na schizofrenię zaczął się w sposób znaczący pogarszać.

Pani Helena ma większą sprawność fizyczną, zajmuje się więc domem, natomiast pan Kazimierz załatwia sprawy urzędowe i troszczy się o dobre samopoczucie żony. Wśród najważniejszych potrzeb wskazali wózek inwalidzki, bo coraz postępująca choroba pana Kazimierza ogranicza możliwości jego poruszania się.

Zebrana kwota wyniosła 4 tys. złotych, która wystarczyła na zakup wózka inwalidzkiego oraz innych ważnych rzeczy. W tym pralki, środków czystości oraz ubrań. Dla pana Kazimierza i pani Heleny zostały przygotowane także świąteczne prezenty.