Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Suski: Dlaczego rząd późno przygotował tarczę antyinflacyjną? Musieliśmy poczekać, czy trend wzrostu cen nie jest chwilowy

Zdjęcie ilustracyjne

Marek Suski: Dlaczego rząd późno przygotował tarczę antyinflacyjną? Musieliśmy poczekać, czy trend wzrostu cen nie jest chwilowy

„Zawsze można powiedzieć, że jest za późno. (…) Trochę trzeba było poczekać – reagowanie na coś, co może za tydzień lub dwa przeminąć (wzrost cen – przyp. red.) – jest przedwczesne” – mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Marek Suski pytany o to, dlaczego rząd tak późno przygotował tarczę antyinflacyjną.

„Z takim problemem boryka się cały świat. Nie tylko w Polsce mamy wzrost cen…” – dodaje gość Roberta Mazurka.

Co za 3 miesiące, kiedy przestanie obowiązywać obniżony VAT na prąd i gaz? „Będą znacznie mniejsze podwyżki cen. Jeśli spojrzymy teraz na ceny energii w całej UE – czemu sprzedajemy Niemcom energię? Bo jest tańsza niż w unii. (…) Mamy i tak najniższe ceny energii. Dzięki obniżeniu podatków, akcyzy – jeśli nawet będziemy mieli znacznie mniejszy wzrost (cen prądu – przyp. red.), to jest to działanie pozytywne” – ocenia poseł PiS.

źr.: RMF24.pl