Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Sukces tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie

Fot. rzeszow.pl

RZESZÓW. Zespół Taneczny Form Nowoczesnych „Impet“ z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie uczestniczył w IX Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym „Samocvity“ we Lwowie na Ukrainie.

Festiwal odbywał się w Miejskim Pałacu Kultury oraz Lwowskim Państwowym Pałacu Edukacji Estetycznej Młodzieży Studenckiej a uczestniczyło w nim 1300 tancerek i tancerzy (45 zespołów tanecznych) z Ukrainy, Niemiec, Polski, Litwy, Mołdawii i Białorusi.

Rzeszowski zespół „Impet“ zaprezentował się w kategorii nowoczesna choreografia i dwukrotnie zajął III miejsce (grupa starsza oraz grupa młodsza). Nagrodzone choreografie to: „Zanim obmyje nas deszcz”, „A może by tak inaczej…”, „Twarze” oraz „Hanki”. Choreografem Zespołu TFN „Impet” jest Bernadetta Wojtuń-Sikora.

Podczas Festiwalu tancerki Zespołu „Impet“ miały okazję uczestniczyć w warsztatach ze współczesnych form tańca, prowadzonych przez Anastasis Kanaridis – choreografa i tancerza, jurora programu telewizyjnego „Taniec z gwiazdami” w Grecji oraz w „Balu Galicyjskim”, który odbył się w Pałacu Potockich.

źródło: rzeszow.pl