Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Sukces prezydenta Rzeszowa! Co się stało?

Fot. Facebook.com/Tadeusz Ferenc – Prezydent Miasta Rzeszowa

Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc zajął 6. miejsce i po raz kolejny znalazł się wśród 15. najlepszych prezydentów miast w Polsce według rankingu „Newsweeka”. Wyróżnienia zostały wręczone wczoraj, podczas uroczystej gali Kongresu Regionów we Wrocławiu.

Tadeusz Ferenc jest Prezydentem Rzeszowa od niemal dwóch dekad. Gdy rozpoczynał pierwszą kadencję, w kasie miasta zastał niecałe 400 mln zł, w tym ok. 50 mln zł na inwestycje. Dzisiaj to ponad 1,5 mld zł, w tym 500 mln zł na inwestycje. Kolejną kadencję ma raczej w kieszeni, bo według sondaży zagłosuje na niego 78 proc. mieszkańców. W wywiadach powtarza: „Moja kampania wyborcza trwa od 17 lat, codziennie”.

Miesięcznik FORBES przygotował Ranking Miast Atrakcyjnych dla Biznesu. W kategorii miast od 150 tys. do 299 tys. mieszkańców po raz kolejny Rzeszów zajął 1 miejsce.

Główne wskaźniki, jakie wzięto pod uwagę to: liczba rejestracji nowych spółek (po odjęciu upadłości i wykreśleń z rejestru), liczba zarejestrowanych spółek zagranicznych, saldo migracji spółek (przeniesione do miejscowości minus wyprowadzone z niej) w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców.

Wyniki rankingu zostały opublikowane podczas X Kongresu Regionów, który odbywa się we Wrocławiu w dniach 11 – 12 czerwca 2019 r.

źródło: rzeszow.pl