Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Śmiertelny wypadek pod Rzeszowem!

POWIAT RZESZOWSKI. Rzeszowscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę wieczorem w Jasionce. Jak wstępnie ustalono, kierujący samochodem osobowym marki Opel, potrącił mężczyznę. Pieszy został przetransportowany do szpitala. Niestety, życia 57-latka nie udało się uratować.

W sobotę przed godz. 20, policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Jasionka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 52-latek kierujący oplem potrącił pieszego, który wszedł bezpośrednio przed jadący pojazd. Pieszy, 57-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego został przewieziony do szpitala. Pomimo wysiłków lekarzy życia mężczyzny, nie udało się uratować. Kierowca opla, mieszkaniec województwa śląskiego był trzeźwy.

Przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 – 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe. Dbajmy o własne życie. Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym.

źródło: policja.pl