Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Śmierć małżeństwa w Rzeszowie. Oficjalny komunikat prokuratury!

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje śledztwo, prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Rzeszowie w sprawie ujawnionych w dniu 16 listopada b.r., w mieszkaniu przy ul. Hanasiewicza w Rzeszowie, zwłok małżonków – 65 letniej kobiety i 70 letniego mężczyzny. Śledztwo prowadzone jest w kierunku zabójstwa, tj. przestępstwo z art. 148 § 1 k.k.

Do mieszkania siłowo weszli strażacy wraz z funkcjonariuszami Policji, po tym jak zaniepokojona córka, która nie miała kontaktu z rodzicami od dwóch dni, poprosiła od interwencję. Po wejściu do mieszkania w sypialni ujawniono zwłoki małżonków.

Następnie wykonano oględziny miejsca oraz oględziny zwłok obojga małżonków. Decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone do dalszych badań. W toku oględzin na ciele kobiety ujawniono obrażenia głowy, natomiast obok zwłok mężczyzny leżały puste opakowania po lekach oraz częściowo opróżniona butelka alkoholu.

Aktualnie prowadzone są intensywne czynności mające na celu wszechstronne wyjaśnienie sprawy.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie