Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Śmierć 25-latka w Rzeszowie! *NOWE FAKTY*

W Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszów w Rzeszowie nadzorowane jest śledztwo w sprawie zaistniałego, w dniu 8 stycznia 2023 r., w Rzeszowie, woj. podkarpackiego, doprowadzenia namową lub poprzez udzielenie pomocy do targnięcia się na własne życie przez 25 letniego mieszkańca Rzeszowa Michała B., tj. o czyn z art. 151 k.k.

Jak ustalono dotychczas zwłoki pokrzywdzonego z licznymi ranami kłutymi i ciętymi w okolicy klatki piersiowej i szyi ujawnione zostały przez przypadkową osobę około godziny 17:00 w dniu 8 stycznia 2023 r. w Rzeszowie na terenie zielonym przy rzece Wisłok w niewielkiej odległości od Mostu Karpackiego i Przestrzeni Kwadratowej. Na miejscu zdarzenia wykonano stosowne czynności procesowe, w tym oględziny miejsca i zwłok, w trakcie których ujawniono i zabezpieczono nóź oraz przedmioty należące do pokrzywdzonego. Zwłoki zabezpieczono do dalszych badań sekcyjnych. Następnie w dniu 10 stycznia 2023 roku w Katedrze Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przeprowadzono oględziny zewnętrzne i wewnętrzne zwłok.

Biegli wstępnie jako przyczynę zgonu wskazali, iż w/w obrażenia w szczególności zlokalizowane na szyi, powstały najprawdopodobniej na skutek samobójczego działania zmarłego. Nie ujawniono natomiast żadnych ran lub innych śladów wskazujących na działanie osób trzecich.

Zebrany do tej pory w sprawie materiał dowodowy – na obecnym, wstępnym etapie – wskazuje, iż bezpośrednią przyczyną śmierci pokrzywdzonego były ujawnione na jego ciele obrażenia ciała powstałe najprawdopodobniej na skutek jego targnięcia się na własne życie przy użyciu ujawnionego przy zwłokach noża, który jak wynika z poczynionych ustaleń należał do zmarłego.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie