Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszowski WSIiZ w 10-tce najbardziej obleganych uczelni niepublicznych w Polsce!

Inauguracja roku akademickiego 2017-2018 na WSIiZ. Fot. WSIiZ

RZESZÓW. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało zestawienie uczelni niepublicznych najbardziej obleganych w tym roku przez maturzystów. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest jedyną uczelnią niepubliczną w Polsce południowo-wschodniej, która znalazła się w tym rankingu. W skali całego kraju zajęła 10 miejsce.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego co roku opracowuje ranking najchętniej wybieranych szkół wyższych na podstawie liczby kandydatów na studia I stopnia i jednolite magisterskie. Każda uczelnia ma obowiązek przesłać te dane do Systemu Informacji o Szkolnictwie Wyższym POL-on, do 5 października. W tym roku do WSIiZ tylko na studia stacjonarne I stopnia podaniazłożyło1 267.Dla porównania, rok temu 1024 kandydatów, a dwa lata temu 945 osób.

– W rankingu Ministerstwa jesteśmy od 2011 roku  i cały czas utrzymujemy zbliżoną pozycję. To jest powód do satysfakcji, ponieważ nasza uczelnia rokrocznie jest dla naszych kandydatów uczelnią pierwszego wyboru. Studenci doceniają m.in. indywidualne podejście do nich oraz możliwości rozwoju jakie im stwarzamy – mówi dr Andrzej Rozmus, Prorektor WSIiZ ds. Nauczania. Co roku wśród studentów I roku studiów I stopnia WSIiZ przeprowadza badania, pytając o powody wyboru uczelni. ? Wśród trzech najważniejszych czynników wyboru studenci wymieniają: interesujący kierunek studiów, praca po ukończeniu studiów oraz opinia nt. jakości nauczania ? komentuje Rektor Rozmus.

Od lat w czołówce
W roku akademickim 2017/2018 na polskie uczelnie niepubliczne, na studia I stopnia,przyjęto77 679osób, z czego na studia stacjonarne26672osoby.W tym roku studia stacjonarne I stopnia, na uczelniach niepublicznych, były najczęściej wybierane na warszawskim SWPS oraz WSB w Gdańsku i we Wrocławiu. Mimo silnej konkurencji i lokalizacji z dala od wielkich aglomeracji takich jak Warszawa, Gdańsk czy Wrocław, rzeszowska WSIiZ od siedmiu lat znajduje się w TOP 10 najchętniej wybieranych uczelni niepublicznych w Polsce. Takiego wyniku nie osiągnęła żadnainna uczelnia z regionu.

Ministerialne zestawienie zawiera także listę najpopularniejszych kierunków studiów wśród kandydatów na studia. Na pierwszym miejscu niezmiennie od lat znajduje się informatyka. Tuż za nią uplasował się kierunek zarządzanie. W rankingu pojawiły się także m.in. ekonomia i filologia angielska, a także logistyka.

– To ważny sygnał dla kandydatów na studia ? to właśnie te kierunki powinni wybierać, by znaleźć wymarzoną pracę. Zapotrzebowanie na specjalistów m.in. po informatyce, zarządzaniu czy logistyce jest w Polsce bardzo duże podkreśla Rektor Rozmus.