Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszowska prokuratura: 36-latek zgwałcił kilka kobiet! Przerażające fakty

Zdjęcie ilustracyjne

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie w dniu 15 września 2021 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie, akt oskarżenia przeciwko 36- letniemu mieszkańcowi pow. kolbuszowskiego, Arturowi R.

Zarzucono mu popełnienie trzech przestępstw pozbawienia wolności, a następnie doprowadzenia do obcowania płciowego pokrzywdzonych, wbrew ich woli, używając przy tym przemocy, jak również niszczenia mienia  tj. przestępstw z art. 197 § 1 k.k. i art. 189 § 1 k.k. oraz art. 288 § 1 k.k.,  oraz jednego przestępstwa usiłowania doprowadzenia do obcowania płciowego pokrzywdzonej, wbrew jej woli i przy użyciu przemocy. Dodatkowo Arturowi R. zarzucono popełnienie przestępstw kierowania gróźb pozbawienia życia wobec pokrzywdzonych, tj. przestępstwa z art. 190 § 1 k.k. i  kierowania gróźb pozbawienia życia w celu utrwalenia wizerunku nagiej pokrzywdzonej w trakcie czynności seksualnej, tj. o przestępstwo z art. 191a § 1 k.k. oraz przestępstw przywłaszczenia
i ukrywania dokumentów stwierdzających m. in. tożsamość innych osób, tj. o przestępstwo z art. 275 § 1 k.k. i art. 276 k.k.

W toku realizowanych czynności ustalono, iż Artur R. dopuszczając się przestępstw przeciwko wolności seksualnej, zachowywał się podobnie, działał w sposób przemyślany i zaplanowany, umawiał się w celach towarzyskich, początkowo płacił za usługę seksualną, a następnie bił pokrzywdzone, podduszał, szarpał, dalej po zgwałceniu i wymuszeniu innych czynności seksualnych, zabierał pieniądze oraz bieliznę, którą traktował jak trofeum. Za każdy z zarzucanych czynów z art. 197 § 1 k.k. Arturowi R. grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Szarpał i dusił

Natomiast w jednym z przypadków Artur R. podstępem, pod pretekstem szukania konkretnej ulicy w Rzeszowie, zwabił jedną z pokrzywdzonych do samochodu, po czym wywiózł ją do budynku firmy położonej w jednej z podrzeszowskich miejscowości, gdzie używając przemocy, wyrwał jej telefon, którym rzucił o podłogę  dokonując jego uszkodzenia, a następnie szarpiąc pokrzywdzoną, dusząc i policzkując, zdarł z niej ubranie i bieliznę, a następnie używając siły fizycznej, zmusił ją do odbycia stosunku płciowego.

Na wniosek Prokuratury, postanowieniem z dnia 20 lipca 2020 roku, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego Artura R. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, którego stosowanie jest aktualnie przedłużone do dnia 11 października 2021 roku.

Artur R. przesłuchany kilkukrotnie w charakterze podejrzanego, ostatecznie nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Sprawcy za popełnienie zarzucanych mu czynów grozi kara łączna do 20 lat pozbawienia wolności. Artur R. nie był dotychczas karany.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie