Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów. Potrącenie 15-latka na ul. Podkarpackiej

Fot. policja.pl

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na ul. Podkarpackiej. 15-letni chłopiec został potrącony na przejściu dla pieszych. Ustalono, że kierujący fordem omijał inny samochód, który zatrzymał się przed przejściem po to, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Ranny nastolatek trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 19.45 na ulicy Podkarpackiej w Rzeszowie. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący fordem 43-letni rzeszowianin, jadąc ulicą Podkarpacką w kierunku Boguchwały, na skrzyżowaniu z ulicą Matuszczaka, na przejściu dla pieszych potrącił 15-latka.

Okazało się, że kierujący fordem omijał inny samochód, który zatrzymał się przed przejściem w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. W wyniku zdarzenia ranny został 15-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, trafił do szpitala. Kierowca forda był trzeźwy.

Na miejscu policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółowych okoliczności zdarzenia. Zatrzymali również prawo jazdy kierującemu fordem.

źródło: policja.pl