Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów. Bezpłatne badania profilaktyczne dla dzieci już w najbliższą sobotę!

RZESZÓW. Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne dla dzieci. W programie m.in. konsultacje z lekarzem ortopedą, fizjoterapeutą i logopedą. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 12.10.2019 w godz. 10.00 – 14.00 w przychodni przy ul. Fredry 9.

Sobotnia akcja jest częścią kampanii profilaktycznej „Zdrowa rodzina na jesień”, skierowanej do wszystkich rodzin z powiatu rzeszowskiego. Celem akcji jest promocja zdrowia i zachęcenie mieszkańców Rzeszowa i okolic do wykonania bezpłatnych badań prewencyjnych.  Kampania „Zdrowa rodzina na jesień”, została podzielona na trzy etapy. W najbliższą sobotę z badań i konsultacji ze specjalistami będą mogły skorzystać dzieci. W kolejne soboty (26.10 i 16.11) bezpłatnie będą mogły się przebadać kobiety i mężczyźni.

Fot. ZOZ nr 2 Rzeszów

Podczas sobotniej akcji, skierowanej do dzieci, dostępne będą m. in. bezpłatne konsultacje z neurologopedą, porady dietetyczne oraz pomiary indeksu masy ciała (BMI). Dodatkowo, mali pacjenci będą mieć możliwość konsultacji z lekarzem ortopedą, pod kątem wad postawy. Na miejscu obecny będzie również fizjoterapeuta, który pomoże dobrać odpowiednie ćwiczenia korekcyjne.

Akcję profilaktyczną uzupełniać będzie kampania edukacyjna poświęcona prawidłowym nawykom żywieniowym. Dla małych pacjentów zostaną również zorganizowane bezpłatne warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Oczekiwanie na konsultacje ze specjalistami umilą animatorki malujące twarze. Dla każdego pacjenta przygotowano również drobne upominki – informuje ZOZ nr 2 w Rzeszowie.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 12.10.2019 w godz. 10.00 – 14.00 na I piętrzew Przychodni Specjalistycznej-Centrum Diagnostycznym, przy ul. Fredry 9.

źródło: http://zoz2.pl