Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów. 28-latek odpowie za włamania do piwnic

Fot. policja.pl

RZESZÓW. Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali podejrzanego o włamania do piwnic, znajdujących się w blokach przy ul. Langiewicza. 28-latek kradł elektronarzędzia, które następnie sprzedawał. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia, a mężczyzna usłyszał zarzuty.

Policjanci wyjaśniali okoliczności włamań, do których doszło w sierpniu, w blokach przy ul. Langiewicza. Nieznany wówczas sprawca włamywał się do piwnic, z których ukradł elektronarzędzia. Łączna wartość strat została wyceniona na bliko 5 tys. złotych. Pracujący nad sprawą policjanci z komisariatu ze Śródmieścia, przyjęli od pokrzywdzonych zawiadomienia o przestępstwach, przesłuchali świadków i zabezpieczali dowody.

Nad ustaleniem sprawcy pracowali również funkcjonariusze z wydziału kryminalnego.To oni wytypowali podejrzanego, 28-letniego mieszkańca Rzeszowa. W poniedziałek pojechali do jego miejsca zamieszkania. Tam go jednak nie zastali. Ostatecznie mężczyzna sam zgłosił się do komendy i został zatrzymany.

Już podczas wstępnych czynności przyznał się do włamań. Jak zeznał, kradł elektronarzędzia, które sprzedawał w lombardzie albo przypadkowym osobom. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze z komisariatu w Śródmieściu, przedstawili 28-latkowi trzy zarzuty kradzieży z włamaniem. Policjanci ustalają, czy mężczyzna mógł dokonać innych włamań.

źródło: policja.pl