Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Profesor Dudek: Morawiecki jest najcierpliwszym z polskich polityków

Fot. premier.gov.pl

Dudek: Morawiecki jest najcierpliwszym z polskich polityków

„Mateusz Morawiecki to jest najcierpliwszy z polskich polityków. Bohatersko od lat znosi zniewagi ze strony Zbigniewa Ziobry po to, by nie rozbić koalicji. Gdyby zachowywał się jak prawdziwy premier, to dawno wyrzuciłby Ziobrę z rządu, ale oczywiście prezes Kaczyński jest prawdziwym premierem i nie pozwala mu na to” – mówił w Rozmowie w południe w RMF FM politolog prof. Antoni Dudek. Według naukowca, Morawiecki jest „pierwszym do sukcesji po Jarosławie Kaczyńskim”. „Tylko ta kolejka długo będzie trwała na otwarcie sklepu z sukcesją” – ocenił.

Według Dudka zmiany w strukturze PiS to „największa rewolucja w dziejach” partii. „W miejsce dużych liderów okręgów tworzą się małe okręgi na czele z sekretarzami. To jest bardzo bolesny proces i Kaczyński będzie teraz jeździł po Polsce i rozwiązywał lokalne konflikty z tego wynikające. Co się z tego wyłoni, to zobaczymy przy okazji przyszłorocznych wyborów. Wygląda to jak przegrupowanie radykalne armii przed wojną polityczną w przyszłym roku” – powiedział gość Mariusza Piekarskiego.

Więcej na RMF24.pl.