Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Prof. Flisiak: Zamykanie granic nie ma sensu

Zdjęcie ilustracyjne

„Rada Medyczna odpowiada na zapytania ministra, rządu, na tę chwilę nie padło pytanie o zaostrzanie przepisów, przynajmniej ja nic o tym nie wiem” – tak w Porannej rozmowie w RMF FM mówił prof. Robert Flisiak. „Zamykanie granic nie ma sensu, to jest przesada, w obecnej sytuacji nie mamy warunków do tego, by uszczelnić granice” – stwierdził członek Rady Medycznej przy premierze i lekarz chorób zakaźnych.

Jak zauważył gość Roberta Mazurka, rolą Rady Medycznej jest racjonalizowanie obostrzeń i rozluźnień. Prof. Flisiak podkreślił, że jego zdaniem moglibyśmy zrezygnować z osłony twarzy na ulicy, jeżeli będzie zachowany dwumetrowy dystansu.

„Dla mnie nie ulega wątpliwości, że przyczyną listopadowego wzrostu było niefrasobliwe, dosyć luźne puszczenie dzieci do szkoły” – tak prof. Flisiak odpowiedział na pytanie, czy starsze dzieci mogłyby powrócić do szkoły. „Restauracje można byłoby otworzyć, bo łatwo je kontrolować, co do siłowni – nie wiem” – dodał nasz gość.

Całość rozmowy wkrótce na RMF24.pl