Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Polityk SP: Koalicja nie powinna się rozlecieć. Opozycja nieprzygotowana na przejęcie władzy

Michał Wójcik: Koalicja nie powinna się rozlecieć. Opozycja nieprzygotowana na przejęcie władzy

Spotkanie liderów Zjednoczonych odbędzie się niebawem – mówił Michał Wójcik. Wiceprzewodniczący Solidarnej Polski nie chciał jednak ujawnić, kiedy i gdzie spotkają Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro. „To są informacje wewnętrzne” – stwierdził Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM.

„Myślę, że będziemy rządzili (jako koalicja – red.) kolejne dwa lata, a daj Boże i kolejne cztery. Oczywiście, jest pewno napięcie w ramach koalicji, ale proszę sobie wyobrazić, co by się stało, gdybyśmy oddali władzę tym, którzy tak bardzo przebierają nogami” – oświadczył Wójcik, wymieniając w tym kontekście Donalda Tuska, Koalicję Obywatelską i PSL. „To są ludzie bez programu, bez pomysłu, bez wyrazistego przywództwa. Opozycja jest kompletnie nieprzygotowana na ewentualne przejęcie władzy” – dodał i dlatego – kontynuował – „to spotkanie jest potrzebne, musimy rozmawiać, trzeba wyjść z tego kryzysu”.

Michał Wójcik przyznał jednocześnie, że jego ugrupowanie ma „nieco odmienną ocenę sytuacji, jak chodzi o Fundusz Odbudowy”. Jak mówił, „to jest ta jedna rzecz”, która dzieli Solidarną Polskę i Prawo i Sprawiedliwość. „Uważam, że z tego powodu nie powinna rozlecieć się koalicja” – zapewnił.

Cała rozmowa jest na www.rmf24.pl