Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Polityk Solidarnej Polski: Zagłosujemy przeciwko Krajowemu Planowi Odbudowy

Cymański: Zagłosujemy przeciwko Krajowemu Planowi Odbudowy

Solidarna Polska krytykuje unijną politykę klimatyczną, jak więc zagłosuje w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, który zakłada zieloną transformację energetyczną? „Myślę, że nie jesteśmy przeciwko krajowemu programowi, bo tylko człowiek szalony byłby przeciwko, natomiast my, głosując przeciw, głosujemy przeciwko zasadom i regułom” – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański. „Mamy stanowisko przeciw” – podkreślił.

Tłumaczył, że partia obawia się o reguły, które mogą być narzucane Polsce w przyszłości. „Jeszcze się sprawa nie zaczęła, a już są wypowiedzi prominentnych polityków – nie tylko europejskich, ale też naszej opozycji – które potwierdzają nasze obawy, że pieniądze z Unii będą uzależnione od ich widzimisia. I to już się dzieje” – powiedział. Ocenił, że koszty Krajowego Planu Odbudowy “mogą być wielokrotnie wyższe” od korzyści.

Cała rozmowa na RMF24.pl.