Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podkarpacie. Zwiększyła się liczba osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy

W 2021 roku na Podkarpaciu, zwiększyła się liczba osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy, w porównaniu z rokiem poprzednim.

Województwo podkarpackie nadal jednak należy do regionów, w których jest najmniej wypadków w przeliczeniu na 1 tys. pracujących. W 2021 roku w województwie podkarpackim według wstępnych danych liczba osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy wyniosła 2,8 tys., w tym 1,1 tys. kobiet. Wypadków śmiertelnych było 11, a z ciężkim uszkodzeniem ciała – 14.

Liczba osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy w przeliczeniu na 1 tys. pracujących (wskaźnik wypadkowości) wyniosła 4,62. B to jeden z najniższych wskaźników wśród województw (3. miejsce). Najniższy wskaźnik odnotowano w województwie mazowieckim – 3,67, a najwyższy w województwie podlaskim – 6,53.

Łączna liczba dni niezdolności do pracy pracowników, którzy ulegli wypadkom wyniosła 115,4 tys. Przeciętnie na jednego poszkodowanego przypadało 40,7 dni chorobowych. W 2021 roku, w porównaniu z 2020 rokiem, liczba osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy wzrosła o 342 przypadki. Wypadków śmiertelnych było o 3 więcej, natomiast liczba wypadków ciężkich nie zmieniła się.

źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie