Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podkarpacie. Objęci kwarantanną, udali się do rodziny mieszkającej w innej miejscowości

Fot. policja.pl

PODKARPACIE. Za złamanie nakazu izolacji domowej odpowie dwóch mieszkańców gminy Czarna. Mężczyźni, objęci kwarantanną, udali się do rodziny mieszkającej w innej miejscowości. Teraz za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny grozi im wysoka grzywna.

Łańcuccy policjanci cały czas wspierają służby sanitarne w nadzorze nad osobami objętymi kwarantanną. Dzielnicowi codziennie sprawdzają, czy osoby objęte nakazem domowej izolacji, znajdują się pod wskazanymi adresami i czy nie potrzebują pomocy. Większość odosobnionych mieszkańców powiatu łańcuckiego przestrzega zasad izolacji domowej, jednak zdarzają się przypadki łamania kwarantanny.

Jednym z takich przypadków było zachowanie dwóch mieszkańców gminy Czarna. Ojciec wraz z synem, po powrocie z zagranicy, zostali objęci kwarantanną. Po kilku dniach przebywania w izolacji, opuścili miejsce pobytu. Dzielnicowi kilka razy próbowali skontaktować się z mężczyznami, jednak nie odbierali telefonów. Po pewnym czasie wrócili do miejsca kwarantanny. Policjantom tłumaczyli, że pojechali „na chwilę” do rodziny mieszkającej w innej miejscowości.

Wobec obu mężczyzn łańcuccy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny grozi im grzywna.

źródło: policja.pl