Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podkarpacie: Kinga urodziła się bez ręki. „Bez protezy nie będzie mechanikiem”

Fot. siepomaga.pl

PODKARPACIE.

19-letnia Kinga spod Jarosławia urodziła się bez prawego przedramienia. Aktualnie na portalu Fundacji SiePomaga prowadzona jest dla niej zbiórka. Jej celem jest proteza bioniczna prawej ręki z wymiennym modułem dłoni.

Nie ma drugiej takiej dziewczyny ja ona. Jeśli przeczytasz tę historię – przyznasz nam rację. I nie chodzi tylko o niezwykłą pasję – Kinga jest mechanikiem, od dziecka zakochanym w samochodach i ich naprawie. Jest coś jeszcze. Kinga naprawia samochody, nie mając prawej ręki. Potrzebuje specjalnej protezy, by wykonywać swój zawód! Jeśli ją dostanie – obiecuje, że spłaci z nawiązką swój dług – czytamy na siepomaga.pl

Mam na imię Kinga, mam 19 lat. Skończyłam technikum, zdałam egzaminy zawodowe, zostając mechanikiem samochodowym. Od października zaczynam studia z transportu na politechnice. Urodziłam się bez prawego przedramienia. Od łokcia w dół nie ma nic – pustka. Ręka nie wykształciła się w życiu płodowym. To straszne, ale tak czasami się zdarza. Komuś, kto jest przyzwyczajony do tego, że ma dwie ręce, byłoby zapewne trudno. No bo jak się uczesać, ubrać, jeść nożem i widelcem, pisać na klawiaturze, mając tylko jedną rękę? Ja nauczyłam się tego wszystkiego. Po prostu było to dla mnie naturalne – pisze dalej.

Zbiórka jest zweryfikowana przez Fundację Siepomaga. Pomóc Kindze oraz poznać jej historię można tutaj.