Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Parafia Mogielnica. Kościół, intencje mszalne, ogłoszenia, historia, grupy parafialne

Parafia Mogielnica. Kościół, intencje mszalne, ogłoszenia, historia, grupy parafialne

Parafia w Mogielnicy jest wzorcowym przykładem tego, jak wspólne pragnienie i zaangażowanie mieszkańców oraz duchownych mogą doprowadzić do powstania nowego ośrodka duchowego, który staje się sercem wspólnoty. Erygowana 1 grudnia 1981 roku, parafia ta stanowi świadectwo troski Kościoła o potrzeby duchowe wiernych, nawet w najmniejszych wspólnotach.

Parafia Biecz św. Anny. Kościół, intencje mszalne, ogłoszenia, historia, grupy parafialne  

Spotkanie bp. Ignacego Tokarczuka z mieszkańcami Mogielnicy w maju 1981 roku było kluczowym momentem, który zainicjował proces tworzenia parafii. Obietnica biskupa, dotrzymywana w rekordowo krótkim czasie, pokazała determinację w realizacji celów duszpasterskich. Początki parafii wiązały się z budową domu katechetycznego, który miał służyć jako tymczasowe miejsce spotkań i modlitwy, podkreślając znaczenie edukacji religijnej w życiu parafii.

Budowa kościoła, rozpoczęta 8 maja 1982 roku, była wyrazem rosnącej potrzeby stworzenia trwałej świątyni, która mogłaby służyć jako centrum życia religijnego. Wmurowanie kamienia węgielnego przez bp. Ignacego Tokarczuka, już kilka miesięcy później, 7 sierpnia 1982 roku, symbolizowało fundamenty nowej parafii, budowane na fundamencie wiary i zaangażowania.

Konsekracja kościoła przez bp. Kazimierza Górnego 11 grudnia 1994 roku stanowiła zwieńczenie dwunastoletnich starań o stworzenie pełnoprawnego miejsca kultu. Szczególnym skarbem parafii jest figura Matki Bożej Fatimskiej, przywieziona z Rzymu przez O. Czesława Drążka SJ, co dodatkowo podkreśla unikalny charakter tego miejsca i silną więź z maryjnym kultem.

Historia parafii w Mogielnicy jest inspirującym przykładem siły wspólnoty i znaczenia inicjatyw lokalnych w budowaniu życia kościelnego. Przez lata, mieszkańcy wioski, wcześniej należący do parafii Boguchwała i Niechobrz, zyskali własne centrum duchowe, które nie tylko spełnia funkcje religijne, ale również staje się miejscem spotkań, modlitwy i wsparcia dla całej społeczności.