Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

?Od Bacha do gwiazd?, czyli spotkanie ks. prof. Michała Hellera oraz prof. Krzysztofa Jakowicza

Fot. WSIiZ

RZESZÓW. Wykład połączony z koncertem wybranych utworów Jana Sebastiana Bacha, odbędzie się 12 grudnia 2017 r., o godz. 17:00, w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

Spotkanie zainauguruje II edycję cyklu interdyscyplinarnych wykładów ?Wielkie pytania w nauce i kulturze, które Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania organizuje pod patronatem ?Tygodnika Powszechnego?. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Podkarpackie Kuratorium Oświaty. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z Fundacją Centrum Kopernika w Krakowie oraz z wydawnictwem Copernicus Center Press. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Urząd Miasta Rzeszowa.

?Czy zdarzyło Ci się dyskutować o Kosmosie przy dźwiękach Bacha? Czy zastanawiałeś się czym jest muzyka sfer oraz czy wszechświat śpiewa? Czy w końcu chcesz być świadkiem spotkania, w czasie którego będzie mowa o tym, że nauka i sztuka ? dwie najważniejsze domeny kreatywnej aktywności człowiekai mają ze sobą wiele wspólnego? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, poszukiwać będą w czasie spotkania pt. ?Od Bacha do gwiazd? dwaj wybitni Profesorowie i niekwestionowane Autorytety świata nauki i sztuki: ks. prof. Michał Heller,uczony, kosmolog, filozof i teolog, laureat prestiżowej Nagrody Templetona oraz prof. Krzysztof Jakowicz- wybitny polski skrzypek, Mistrz muzycznych krajobrazów? ? informują organizatorzy.

Osoby, które są zainteresowane uczestnictwem w wydarzeniu powinny zgłosić się pod adresem https://odbachadgwiazd.evenea.pl/ Liczba miejsc jest ograniczona.