Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Nowe policyjne motocykle na drogach Podkarpacia! *PONAD 1000 CM3 POJEMNOŚCI*

Fot. policja.pl

PODKARPACIE. Kolbuszowska jednostka powiększyła swój tabor o dodatkowe pojazdy. Dwa motocykle marki Triumph trafiły niedawno do referatu ruchu drogowego. Przekazane przez Gminę Kolbuszowa środki finansowe pozwoliły na zakup niezbędnego do użytkowania pojazdów wyposażenia. Teraz funkcjonariusze kolbuszowskiej drogówki będą również na motocyklach czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu.

Motocykle to pojazdy często spotykane w policyjnej służbie. Ich walorem jest z pewnością możliwość szybszego poruszania się w miejscach o dużym natężeniu ruchu, a także dotrarcia w trudno dostępne miejsca. Teraz również kolbuszowscy policjanci będą mieli sposobność wykorzystania możliwości jakie daje ten środek transportu. Do Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej niedawno trafiły dwa motocykle marki Triumph Tiger o pojemności 1050 cm3 i mocy 115 KM. Pojazdy zostały przekazane przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie.

Dzięki środkom finansowym otrzymanym z Gminy Kolbuszowa zakupiono specjalistyczne kombinezony, kaski i dodatkowe wyposażenie. Jednoślady są specjalnie przystosowane do policyjnej służby, posiadają m.in. sygnalizatory świetlne i dźwiękowe, zestawy typu intercom, kufry na sprzęt policyjny. Motocykle będą wykorzystywane w codziennej służbie funkcjonariuszy referatu ruchu drogowego.

źródło: policja.pl