Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Nie żyje 42-letnia mieszkanka pow. rzeszowskiego. Prawdopodobną przyczyną śmierci był czad

Fot. policja.pl

RZESZÓW. Rzeszowska policja zajmuje się kwestią wyjaśnienia okoliczności śmierci 42-letniej mieszkanki powiatu rzeszowskiego. Nieprzytomna kobieta została znaleziona w łazience przez domowników.

Ratownicy medyczni, którzy przybyli na miejsce, pomimo podjętej reanimacji stwierdzi zgon kobiety. Według dotychczasowych ustaleń, wynika że kobieta poniosła śmierć w wyniku zaczadzenia. Czujniki czadu, w które wyposażeni byli strażacy, wykazały podwyższone stężenie tlenku węgla. Najprawdopodobniej to było przyczyną śmierci 42-latki. Decyzją prokuratora ciało zmarłej zostało zabezpieczone do badań.

Policja przypomina że czad, czyli tlenek węgla jest bardzo niebezpieczny. Nie ma on zapachu, ani smaku, dlatego też nazywany jest cichym zabójcą. W zależności od jego stężenia może powodować zawroty i ból głowy, utratę przytomności, a nawet śmierć.

Jak zmniejszyć niebezpieczeństwo zatrucia tlenkiem węgla?

  • zapewnijmy prawidłową wentylację pomieszczeń;
  • stosujmy drzwi i okna z funkcją mikrowentylacji;
  • nigdy nie zasłaniajmy kratek wentylacyjnych;
  • z pomocą fachowców dokonujmy okresowych przeglądów instalacji kominowej, wentylacyjnej i urządzeń grzewczych;
  • nie spalajmy niczego w zamkniętych, nie wentylowanych pomieszczeniach;
  • zainstalujmy czujniki czadu.