Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

„Nadzieje na wygasanie koronawirusa nie sprawdzają się. Trzeci etap pandemii realny”

Dworczyk: Nadzieje na wygasanie koronawirusa nie sprawdzają się. Trzeci etap pandemii realny

„To jest kwestia elastycznego dostosowania do sytuacji. Okazuje się, że pewne nadzieje na to, że epidemia będzie wygasać i związane z tym analizy, nie sprawdzają się. Pojawiły się modele, według których ten trzeci etap pandemii (…) staje się realny ” – przyznał w Porannej rozmowie w RMF FM Michał Dworczyk. Szef KPRM podkreślał, że „musimy zrobić wszystko, żeby nie był on najsilniejszy, najmocniejszy”. Według niego uderzenie kolejnego koronawirusa może być „próbą, której polski system zdrowia może nie udźwignąć”.

Robert Mazurek pytał swojego gościa również o kwestie finansowe. Kiedy rząd przedstawi zapowiadane od lutego przepisy dotyczące rekompensat za wzrostu cen prądu? „Nie wiem, na jakim etapie procedowania jest ta sprawa” – unikał odpowiedzi minister i odesłał naszego dziennikarza do wicepremiera Jacka Sasina, który jednak do kilku miesięcy nie odpowiada za tę sprawę – zajmuje się nią minister klimatu.

Dworczyk pytany o dwa miliardy złotych wsparcia dla mediów publicznych zapisane w budżecie państwa na 2021 rok mówił, że stanowisko rządu jest niezmienne. „Będziemy konsekwentnie stali na stanowisku, że media publiczne w Polsce są potrzebne, (…) w związku z tym budżet państwa polskiego musi uwzględniać ich funkcjonowanie” – tłumaczył. „To nie jest do końca widzimisię polityczne. To są decyzje dotyczące budżetu państwa” – zaznaczył gość RMF FM.

Cała rozmowa na RMF24.pl.