Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Minister zdrowia: rozważamy wprowadzenie rejestracji wesel

Minister zdrowia Łukasz Szumowski: Rozważamy wprowadzenie rejestracji wesel

„Mielibyśmy kilka tysięcy zakażeń koronawirusem w ciągu doby w Polsce, gdybyśmy przebadali dokładnie sześć największych ognisk koronawirusa na Śląsku i w Małopolsce” – przyznaje w specjalnej rozmowie z RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szef resortu zdrowia przerwał urlop i wrócił do Warszawy po tym, jak w ostatnich dniach odnotowano wzrost liczby zakażeń COVID-19 w Polsce. Przypomnijmy: w ciągu poprzedniej doby było to rekordowe 657 przypadków.

Z szefem resortu zdrowia rozmawiamy o tym, czy bezpiecznie jest wyjeżdżać teraz na wakacje za granicę, czy możliwe jest ewidencjonowanie wesel odbywających się w Polsce, o tym, ile testów w kierunku COVID-19 będzie wykonanych przed spodziewaną falą epidemii oraz o tym, co czeka diagnostów laboratoryjnych, którzy pełnią obecnie w czasie epidemii rolę jeszcze istotniejszą niż zwykle.

Cała rozmowa już teraz jest na www.rmf24.pl