Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Miasto Rzeszów i prezydent Ferenc w gronie finalistów plebiscytu Innowacje w polityce 2019

RZESZÓW. Już po raz trzeci z rzędu, Miasto Rzeszów i prezydent Tadeusz Ferenc znaleźli się w gronie finalistów plebiscytu Innowacje w polityce 2019 – The Innovation in Politics Awards 2019. Jury składające się z 1100 obywateli Europy wybrało 80 finalistów z ponad 400 projektów w 8 kategoriach (kultura/cywilizacja, społeczeństwo, demokracja, prawa człowieka, ekologia, dobrobyt, rynek pracy i poziom życia).

Podczas gali Innowacje w polityce 2019 – The Innovation in Politics Awards 2019, która odbyła się 4 grudnia w Berlinie, został zaprezentowany rzeszowski projekt „Baw się i koduj z Minceraftem”.

Celem docenionego przez międzynarodowe jury projektu, było zorganizowanie we wszystkich szkołach podstawowych w Rzeszowie zajęć pozalekcyjnych z informatyki, których przedmiotem będzie nauka programowania w oparciu o jedną z najpopularniejszych gier na świecie Minecraft: Education Edition, która tak naprawdę jest narzędziem edukacyjnym wykorzystującym popularną grę w procesie nauczania. Jak korzystać z Minecraft i uczyć dzieci programowania na zajęciach w szkole dowiedzieli się rzeszowscy nauczyciele podczas przeprowadzonych szkoleń dla kilkudziesięciu nauczycieli informatyki z rzeszowskich szkół podstawowych. Programowanie to kluczowa umiejętność w nowoczesnym świecie, trudna do opanowania, więc trzeba nauczać jej w atrakcyjny dla ucznia sposób.

Rozpoczęcie projektu nastąpiło 17 czerwca w rzeszowskim ratuszu, gdzie ponad 50 rzeszowskich uczniów szkół podstawowych mogło spróbować swoich sił w programowaniu w Minecraft. Podczas wydarzenia najmłodsi mogli zrealizować w grze najśmielsze pomysły z zakresu Smart City. Na potrzeby Minecraft Demo Day została stworzona specjalna mapa w grze odwzorowująca rzeszowską starówkę – na jej bazie uczniowie tworzyli własne projekty i programowali wirtualnych miejskich pomocników.

źródło: rzeszow.pl