Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenie pojazdów. Jednak 40-latek jeździł swoim audi

Fot. policja.pl

Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenie pojazdów, a mimo to jeździł swoim audi ulicami Przeworska. 40-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, przed godz. 23 na ul. Ignacego Krasickiego w Przeworsku policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audii, 40-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego.

Pomimo wielu apeli Policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: policja.pl