Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Centrum Krwiodawstwa i Helios organizują zbiórkę krwi

RZESZÓW.  To już kolejna wspólna akcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i kina Helios. Oddanie krwi podczas wydarzenia to nie tylko dzień wolny w pracy. To także bezpłatne badanie wzroku i karta rabatowa.

W najbliższy poniedziałek (9 października) na parkingu rzeszowskiego kina Helios przy al. Powstańców Warszawy odbędzie się zbiórka krwi oraz bezpłatne badanie wzroku.

Wszystkie zainteresowane akcją osoby są mile widziane na parkingu kina w godz. 9-13. Każda osoba, która odda krew otrzyma kartę rabatową, która uprawnia do zakupu dwóch biletów przez 3 miesiące w cenach 12 zł ? informują organizatorzy. Akcja jest realizowana przy współpracy Kina Helios i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa odział Rzeszów.

Dlaczego warto oddawać krew?

Poza ogólną ideą czynienia dobra względem drugiego człowieka, są też bardziej namacalne plusy bycia krwiodawcą. Jednym z nich jest możliwość poruszania się bezpłatnie lub z określoną ulgą komunikacją miejską. Z takich udogodnień mogą skorzystać osoby, które otrzymają tytuł ?Zasłużony Honorowy Dawca Krwi?. By otrzymać taki status wystarczy oddać 5 litrów krwi (kobieta) oraz 6 litrów (mężczyzna).

Dawcy krwi przysługuje także posiłek regeneracyjny o wartości 4 500 kcal. Oddając krew możemy otrzymać zwolnienie z pracy w danym dniu. Ze szczegółowymi informacjami w temacie krwiodawstwa można zapoznać się np. na stronie krwiodawcy.org