Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Koronawirus w Katedrze Rzeszowskiej potwierdzony! „Nie znamy źródła zakażenia”

Zdjęcie ilustracyjne

Koronawirusa potwierdzono u księży z Katedry Rzeszowskiej. Poniżej pełna treść komunikatu (z prośbą do parafian).

Z przykrością informujemy, że nasze przypuszczenia się potwierdziły. Wykryto COVID-19 u 3 naszych księży (Ks. Infułat – hospitalizowany oraz księża wikariusze: Krzysztof i Julian). Po przebadaniu sióstr zakonnych okazało się, że wynik pozytywny również mają: s. Assumpta, s. Julitta i s. Bogusława. Stan chorych jest dobry, większość przechodzi bezobjawowo.

Zaraz po podejrzeniu zakażenia, wszystkie osoby pracujące w Katedrze zostały przebadane. W trosce o dobro parafian poranne Msze Święte w poniedziałek (5 X 2020 r.) zostały odwołane, a kościół profesjonalnie zdezynfekowany.

Jednocześnie informujemy, że w naszej Katedrze przestrzegane są wszelkie zasady sanitarne: umieszczone są środki dezynfekcyjne, regularnie przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa, konfesjonały zabezpieczone są folią, kapłani posługują w maseczkach, a rozdzielający Komunię św. dezynfekują ręce przed i po rozdzielaniu Ciała Pana Jezusa.

Niestety nie znamy źródła zakażenia, dlatego prosimy parafian, którzy w ostatnim czasie mieli bezpośredni kontakt z ww. osobami o obserwację swojego zdrowia i w razie potrzeby o kontakt z służbami sanitarnymi. My również czekamy na wytyczne służb sanitarnych.

Życząc dużo zdrowia, prosimy o modlitwę i o niej zapewniamy wszystkich naszych parafian.

Duszpasterze Katedry

źródło: katedra.rzeszow.pl