Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Hołownia: albo Trzecia Droga, albo trzecia kadencja PiSu!

Fot. Trzecia Droga

Hołownia: Albo Trzecia Droga, albo trzecia kadencja PiSu. „Wszyscy po tej stronie sceny politycznej (po stronie opozycyjnej) zrozumieli prostą prawdę: albo Trzecia Droga, albo trzecia kadencja (rządów) PiS” – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Szymon Hołownia komentując słowa wypowiedziane przed Donalda Tuska na Marszu Miliona Serc. Lider PO w zaskakująco przychylnych słowach pozdrowił w Warszawie i Hołownię i Kosiniaka-Kamysza.

Prowadzący Popołudniową rozmowę rozpoczął od cytatu z Donalda Tuska, który na niedzielnym marszu serdecznie pozdrowił Szymona Hołownię i Władysława Kosiniaka-Kamysza, gratulując im „świetnej roboty w terenie”. Co się stało, że lider PO pierwszy raz w tak przychylnych słowach zwrócił się do przedstawicieli innych partii opozycji?

Szef Polski 2050 wyjaśnia, że słowa Tuska wynikają także z politycznego pragmatyzmu. Układ trzech list po stronie opozycyjnej (KO, Lewica i Trzecia Droga) sprawdza się – mówi Szymon Hołownia i dodaje:

„Polaryzacja w Polsce jest dziś tak silna, że jak ktoś chciałby przejść z zabetonowanego obozu PiS do obozu zmiany, to musi mieć po drodze jakiś parking. My jesteśmy etapem dla niektórych odchodzących od PiSu. Z naszych badań wynika, że aż 19 proc. wyborców PiS rozważa głosowanie na nas jako na drugą opcję.

Więcej na RMF24.pl.