Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Hancock na 3 lata w Stali Rzeszów. Czym jeszcze zaskoczył Ireneusz Nawrocki?

RZESZÓW. Dzisiejszy dzień przejdzie do historii. Kiedy wielu wieszczyło totalny upadek Stali, znalazł się człowiek, który podnosi rzeszowski zespół. Cel jest jeden: jak najszybciej awansować do Ekstraligi. I Ireneusz Nawrocki może to zrobić!

Wszyscy się tego spodziewali, jednak nie łatwo było w to uwierzyć. 4-krotny Mistrz Świata Greg Hancock podpisał, aż trzyletni kontrakt ze Stalą. Ten czas pozwoli na spokojne dojście do najwyższej fazy rozgrywkowej, przy wsparciu jednego z najlepszych zawodników żużlowych na świecie. Co ciekawe, Amerykanin będzie nie tylko zawodnikiem, ale też mentorem zespołu. Kolejną ?bombą? transferową jest przyjście do Stali Tomasza Jędrzejaka Przez ostatnie lata jeździł w składzie Betard Sparty Wrocław, teraz będzie krajowym liderem rzeszowskiego teamu.

Jednak w Nice 1 lidze?

Na konferencji prasowej nowy właściciel klubu ocenił na 5% szanse na to by Stal Rzeszów, nie jeździła w 2 lidze żużlowej, ale od razu w Nice 1 lidze. Skróciłoby to o rok czas oczekiwania na osiągnięcie zamierzonego celu, czyli jazdę w Ekstralidze. Jednak celem Nawrockiego nie jest jedynie awans do najwyższego poziomu rozgrywek, ale walka o najwyższe cele. Nie chcemy jeździć w ogonach ? mówił Ireneusz Nawrocki w kontekście jazdy Stali w Ekstralidze.

Funkcję prezesa spółki żużlowej będzie pełnił Ireneusz Nawrocki. Z kolei funkcja wiceprezesa przypadła dla Marcina Janika. Funkcję trenerów objęli Janusz Stachyra (dotychczasowy trener Stali) oraz Mirosław Kowalik ? w poprzednim sezonie trener Wybrzeża Gdańsk.

Świat pozostaje w szoku. Wielu nie wierzyło, wielu zwątpiło. Ale jednak, to się dzieje! O Stali teraz będzie głośnie nie tylko w kraju. W końcu lider zespołu Greg Hancock jest gwiazdą na poziomie międzynarodowym. A jego przejście z Ekstraligi do 2 ligi jest co najmniej niecodzienne.

Będziemy śledzić dalsze losy rzeszowskiego speedwaya.

Kadra zespołu na przyszły sezon:

Seniorzy:
Greg Hancock
Nick Morris
Nicklas Porsing
Maciej Kuciapa
Tomasz Jędrzejak
Dawid Stachyra
Edward Mazur
Rory Schlein
Kyle Howarth
Aaron Summers
Lewis Rose

Juniorzy:
Patryk Wojdyło
Mateusz Rząsa
Michał Curzytek
Aureliusz Bieliński
Arkadiusz Potoniec

Trenerzy:
Janusz Stachyra
Mirosław Kowalik
Greg Hancock

Do zespołu wraca świetnie znany i lubiany przez rzeszowską publiczność Maciej Kuciapa. W składzie pozostali także zawodnicy jeżdżący w poprzednim sezonie przy H69 Nicklas Porsing, Nick Morris oraz juniorzy Patryk Wojdyło i Mateusz Rząsa.