Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Dramat w Rzeszowie! Syn zabił swoją matkę?

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo dot. zabójstwa 82-letnej mieszkanki Rzeszowa, do którego doszło w dniu 3 grudnia 2019 r. w jej rodzinnym domu położonym na terenie jednej ze wschodnich dzielnic Rzeszowa.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że sprawcą najprawdopodobniej jest 50-ietni syn zmarłej. Do jej śmierci doszło podczas kłótni z synem, w trakcie której kobieta została kilkukrotnie uderzona żelazkiem w głowę. Sprawca, zorientowawszy się do jakiego skutku doprowadził, usiłował się samookaleczyć. W chwili obecnej przebywa on w szpitalu i organy ścigania oczekują na decyzję lekarzy, co do możliwości wykonania czynności procesowych z jego udziałem.

Przestępstwo z art. 148 § 1 k.k. zagrożone jest karą nie krótszą niż 8 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności i karą dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie