Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów. Dni Otwarte Akademickiego Liceum Ogólnokształcące w nowej formule

Fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. Rusza nabór do szkół ponadpodstawowych, a wraz z nim rzeszowskie szkoły prezentują swoją ofertę dydaktyczną na nowy rok szkolny. W tym roku szkolnym sytuacja jest szczególna, gdyż cała edukacja przeniosła się do sieci.  I to właśnie w sieci ósmoklasiści mogą się spotkać online z uczniami i nauczycielami ze swoich wymarzonych szkół.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Rzeszowie otworzy swoje onlinowe  drzwi 14 maja 2020 r. (czwartek) o godzinie 12.00 relacją live i wirtualnym spacerem po szkole.

W programie między innymi opinie uczniów o profilach nauczania w ALO, czyli: technologiach internetowych, sztuce i projektowaniu, zdrowiu i farmacji. W krótkich filmikach nauczyciele ALO zaprezentują oryginalne podejście do nauczania, na przykład matematyk poprowadzi wykład, mówiąc wierszem, a biolog – niczym gwiazda YouTube’a – zaprezentuje ciekawe eksperymenty naukowe. Gościem specjalnym będzie Chrystian Kucharski, beatboxer. Podczas Dnia Otwartego odbędzie się pokaz premierowy katalogu IX pokazu mody pod hasłem Nasza Generacja – informuje Renata Łunarska, dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Cały program uczniowie i rodzice będą mogli obserwować i na bieżąco w nim uczestniczyć na facebooku szkoły https://www.facebook.com/ALO.rzeszow/

Absolutną nowością będą wirtualne pokoje na platformie Blackboard, gdzie ósmoklasiści będą mogli online spotkać się na żywo z uczniami ALO i porozmawiać o szkole.

(ip)