Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Telefony komórkowe_kreacje_świąteczne - zobacz na Ceneo

Długość autostrad na Podkarpaciu. Plasujemy się w pierwszej szóstce województw!

Pod względem długości autostrad w 2018 roku, województwo podkarpackie plasowało się w pierwszej szóstce województw. Nieco gorzej wyglądała sytuacja, jeżeli chodzi o drogi ekspresowe.

W województwach tzw. ściany wschodniej (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie), autostrady były tylko na Podkarpaciu. W województwie podkarpackim drogi publiczne w 2018 roku liczyły łącznie 21,1 tys. kilometrów, w tym 152,5 km autostrad i 30,0 km dróg ekspresowych. Pod względem długości autostrad, Podkarpacie znalazło się na 6. miejscu wśród województw. Najwięcej autostrad było w województwie łódzkim – 226,2 km, a następnie w województwie dolnośląskim – 221,9 km.

W województwach wschodnich (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie i podkarpackie) łączna długość autostrad i dróg ekspresowych wynosiła w 2018 roku 597,4 km, a samych autostrad 152,5 km (tylko w województwie podkarpackim). Z kolei w województwach zachodnich (zachodniopomorskie, lubuskie, opolskie i dolnośląskie) łączna długość autostrad i dróg ekspresowych wynosiła 930,9 km, w tym 424,5 km autostrad.

źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie