Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

COVID-19. 39-latek odpowie za złamanie zasad kwarantanny

Każdego dnia, policjanci sprawdzają, czy osoby zobligowane do pozostania w wyznaczonym miejscu, stosują się do tego obowiązku. Wszyscy, którzy są objęci kwarantanną domową muszą być odpowiedzialni, by nie narazić innych na ryzyko. Wczoraj funkcjonariusze z Wiśniowej ujawnili mężczyznę, który pomimo nałożonego na niego obowiązku kwarantanny, opuścił miejsce swojego zamieszkania. 

Policjanci cały czas wspierają służby sanitarne w nadzorze nad osobami objętymi kwarantanną i izolacją domową. Funkcjonariusze sprawdzają, czy osoby przebywają się pod wskazanymi adresami i czy nie potrzebują pomocy.

Wczoraj, policjanci z Posterunku Policji w Wiśniowej, podczas takiej kontroli nie zastali w miejscu zamieszkania 39-letniego mieszkańca Markuszowej. Jak oświadczyli domownicy mężczyzna wyszedł z domu, nie informując ich gdzie idzie.

Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. O takich ujawnionych przypadkach policjanci na bieżąco informują służby sanitarne, które mogą nałożyć karę finansową. Wobec nieodpowiedzialnych osób, policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Grzywna za takie wykroczenie może wynosić nawet 500 złotych.

źródło: policja.pl