Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Telefony komórkowe_kreacje_świąteczne - zobacz na Ceneo

Blisko tragedii! Pijany 62-latek zasnął na jezdni

Zdjęcie ilustracyjne

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie 62-letni mieszkaniec gminy Markowa, który zasnął na jezdni. Na szczęście leżącego na drodze mężczyznę w porę zauważyła jadąca samochodem kobieta.

Informacje o zdarzeniu łańcuccy policjanci otrzymali w niedzielę przed godz. 16. Według zgłoszenia, na głównej ulicy w miejscowości Markowa, leży starszy mężczyzna, który stwarza zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Na miejscu policjanci zastali zgłaszającą oraz leżącego na jezdni mężczyznę, którym okazał się 62-letni mieszkaniec gminy Markowa. Nie był on poszkodowanym w żadnym zdarzeniu drogowym, był jednak pijany i najprawdopodobniej przez to zasnął na jezdni. Na szczęście, mimo zapadającego zmroku, jadąca przez centrum wsi kobieta, zauważyła go i zdążyła zatrzymać samochód.

62-latek trafił do izby wytrzeźwień. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem.

źródło: policja.pl